ביובית

תוכן עיניינים

בסרטון זה אנו מציגים את BioBits, מערך למידה ביולוגי המלמד את תלמידי K-12 את העקרונות הבסיסיים של ביולוגיה מולקולרית וסינתטית בידיים מהנות – בניסויים. ביו ביטס הוא תוצאה של שיתוף פעולה בין MIT לאוניברסיטת נורת'ווסטרן והוא תוצר של minipcr – bio, המתמחה בייצור ציוד ביוטכנולוגיה חסכוני לסטודנטים ומדענים.

ערכת BioBits מציגה מושגי ביולוגיה מולקולריים וסינתטיים בידיים שובבות

בניסויים בתחומים ביולוגיים שונים כגון כימיה, פיזיקה, ביולוגיה וכימיה. ערכת Bio Bits מציגה מושגי ביולוגיה מולקולריים וסינתטיים בסביבה אינטראקטיבית, אינטראקטיבית לתלמידי K-12 בכיתה.

ערכת BioBits מציגה מושגי ביולוגיה מולקולריים וסינתטיים בידיים שובבות

לניסויים בתחומים ביולוגיים שונים כגון כימיה, פיזיקה, ביולוגיה וכימיה. אנו מאמינים כי חינוך לביולוגיה הוא דבר שצריך להיות זמין לכל, ואנו מקווים לבנות קהילת משתמשים שתוכל לחלוק את ניסיונם וידעיהם עם אחרים בכדי לסייע בהנגשתו ונגישותם למגוון רחב יותר של אֲנָשִׁים. כתוצאה מכך, ערכת ה- BioBits עומדת על סף שינוי החינוך המדעי בחברה שלנו. בעזרת ערכת Bio Bites תוכלו לחשוף את עצמכם לפלאי הביולוגיה הסינתטית באמצעות ניסויים אינטראקטיביים עם מגוון מושגים ביולוגיים מולקולריים וסינתטיים.

אלי הואנג היא סטודנטית באוניברסיטת קליפורניה, בית הספר להנדסה בסן דייגו עם דגש על פיתוח כלים ביולוגיים סינתטיים. ג'סיקה סטארק מסיימת בימים אלה את התואר הראשון בהנדסת חשמל ומדעי המחשב.

מכירה בצורך הדחוף שיטת לימוד מקוונת

BioBits התחברה עם Mass Insight לפיתוח מעבדות הביתה שלה כדי ללמד סטודנטים AP לביולוגיה את הדוגמות המרכזיות של ביולוגיה, תעתיק ותרגום. החוקרים כללו קידוד DNA לייצור חלבונים וקרינה פלואורסצנטית אחרת ב- Bio Bits Explorer. ערכה ללמד חוקרים את יסודות התמלול, התרגום והתעתיק לתרגום (TTF) בביולוגיה.

הערכה מאפשרת גם לסטודנטים לצאת לנתח DNA מפירות כמו בננות וקיווי ולבדוק אותו בעזרת חיישנים שיכולים להבחין ברצפי DNA שנמצאים בפירות שונים

לדוגמא, ניסוי משתמש בחיישן שמדליק אדום, ירוק, כחול, צהוב, כתום, אדום וירוק בדרגות פלואורסצנטי שונות.

בניסוי שני

תגובת ה- FD-CF מכילה גן המקודד לסידאז אנזים, מזהה קטעי חלבון מסוימים ומשלב אותם בתמיסה נוזלית ליצירת הידרוג'ל מעוך, חצי מוצק, בו התלמידים יכולים לגעת ו לְתַפְעֵל. לאחר מכן יש לשלב את רצף ה- DNA בתא המארח באמצעות תהליך הנקרא טרנספורמציה, ובעצם נותן לתא את ההוראות הדרושות להפקת חלבון הפלואורסצנטי הירוק באמצעות תעתיק ותרגום.

אוסף זה של מכונות מולקולריות יכול להיות מיובש

כדי להקפיא ולהקפיא – לייבש כדי להפוך למדף – יציב בטמפרטורת החדר או לייבש אותו בתמיסה נוזלית עד שלושה ימים עד שהוא נשמר בטמפרטורת החדר. הצטברות זו של מולקולות והתקנים מולקולריים יכולה גם להיות קפואים והקפאה לייבוש לפני שהם הופכים למדפים – יציבים בטמפרטורת החדר. אוספים או מכונות מולקולריות אלה יכולים אפילו להיות יבשים ויבשים בתא ההקפאה עד שהם הופכים למדפים בחדרים.

כדורי FD ו- CF קלים לשימוש לתלמידים בכיתה

מכיוון שהם פשוט צריכים להוסיף מים כדי לבטא מגוון חלבונים. באופן דומה, מערכות ביטוי ללא תאים מכילות את החלקים הדרושים לייצור חלבונים מבלי להתמודד עם אורגניזם חי ומשכפל. מערכות אלו דורשות יכולת להכיל ולשמור על חיידקים לאורך זמן, ודורשות מספר שלבי הכנה ועיבוד מורכבים.

תגובות FD ו- CF

שהיו חלוצות במעבדת קולינס לייצור מולקולרי, מציעות יחד פתרון לבעיה זו על ידי סילוק חיידקים לחלוטין מהמשוואה. ערכת BioBits מאפשרת לתלמידים בכיתות ביולוגיות בתיכון, במכללה ובאוניברסיטה להיחשף לפלאי הביולוגיה הסינתטית. כתוצאה מכך הוא נמצא על סף שינוי החינוך המדעי והחברה. בתחילה פיתחנו את היכולת להשתמש בו בכיתה העליונה, אך ניתן להתאים אותו ולהשתמש בו במגוון סביבות.

אהבתם? שתפו!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
מאמרים דומים:
מה זה מזרן ויסקו?

מזרון ויסקו הוא סוג חדש של מזרן המספק את הטוב משני העולמות: נוחות ותמיכה. שכבת הויסקו עשויה מקצף זיכרון כך שהיא מספקת את הנוחות ואת